Media o nas


Gazeta Wyborcza


Na wycieczkę jadą do Bełżca. I wracając, zawsze pytają: 250 km stąd pamiętają o Żydach z Grybowa, a u nas nie ma nawet po nich śladu?

Dzień dobry TVN


Materiał na żywo w dniu upamiętnienia z Grybowa. Rozmowa z Marcinem Sawickim, oraz potomkiem Howardem Ungerem.

Fakty TVN


Materiał w wieczornych Faktach TVN o działaniach w Krościenku nad Dunajcem i historii naszego projektu.

Dzień dobry TVN


Reportaż oraz rozmowa w studio wraz z Joanną Król z Muzeum Historii Żydów Polskich Polin na temat upamiętnień i działań naszej Fundacji.

Nagroda POLIN 2018


W tym roku po raz czwarty przyznano Nagrodę POLIN. Spośród 110 zgłoszeń z całej Polski kapituła konkursu wyłoniła 7 nominowanych. Nagroda POLIN trafiła do rąk Tomasza Wiśniewskiego. Wyróżnienia przyznano Magdalenie Lewkowicz i Dariuszowi Popieli. Dyrektor Muzeum POLIN przyznał także dwie nagrody specjalne – Bogdanowi Białkowi oraz Adamowi Bartoszowi.

Tygodnik Powszechny


Zaczęło się od sprzątania zarośniętego kirkutu. Dzięki uporowi dwóch osób dziś Krościenko nad Dunajcem przygotowuje pomnik swoich dawnych żydowskich obywateli…

Gazeta Wyborcza


Nie było tutaj nic. Stare nagrobki wykorzystano do budowy nowego Krościenka: ulic, chodników, może mostów. Po dawnym kirkucie pozostały jedna macewa i przewrócony płot. Po młodych, którzy wiele lat po wojnie zaczęli tu przychodzić wieczorami – śmieci. W krościeńskich domach o tym cmentarzu nigdy się nie mówiło. Choć Polacy i Żydzi wspólną historię rysowali tutaj przez prawie 200 lat.

Duży Format


„Panie wójcie, zginęło 256 ludzi. To największa tragedia w historii Krościenka”. Olimpijczyk Dariusz Popiela walczy o pamięć po Żydach…