Nowy Sącz

Projekt LNL Nowy Sącz-wykonany‼️

Dziękujemy osobom i firmom, które pomogły w powstaniu miejsca pamięci. W pierwszej kolejności dziękujemy Panu architektowi Pawłowi Kurzeji z Zuzanną Kurzeją wraz z całym zespołem Art Studio. Pamiętamy moment prezentacji projektu, który zrobił na nas olbrzymie wrażenie i od tego dnia wiedzieliśmy, że walczymy o stworzenie wyjątkowego miejsca. Za Państwa zaangażowanie bardzo dziękujemy. Dziękujemy firmie Erbet realizującej budowę, Panu Zdzisławowi Orłowskiemu, Pawłowi Dzięglowi (Paweł Dzięgiel). Łukaszowi Połomskiemu (Łukasz Połomski) i prawie 30 wolontariuszom pracującym nad listą to ciężka praca dlatego specjalnie dziękujemy.  Wykonawcom tablic z imionami i nazwiskami Firmie Leksan LDM z Panem Marianem Leksanem(Marian Leksan) na czele oraz Pani Paulinie Janisz (Paulina Janisz) i całej ekipie. Podziękowania dla Firm Norlys za oświetlenie, Vitberg i Stalbet za pomoc w wykonaniu naszych rzeźb na elewacji. Specjalne podziękowania dla firmy Centrum za przygotowanie miejsca na uroczystość Jakubowi Gawronowi, Szczepanowi Wrońskiemu (Szczepan Wroński), Rafałowi Miczołkowi (Rafał Miczołek) Robertowi Saneckiemu. 
 
Całość inwestycji to ponad 500 tys złotych‼️Fundacja Rodziny Popielów sfinansowała budowę Skweru Pamięci Ofiar Zagłady w Nowym Sączu. Specjalne podziękowania pragniemy złożyć darczyńcom i sponsorom fundacji Ledor Wador, firmie Centrum, złotym darczyńcom Howard Unger, Michał Rusiecki, Plasson Israel, Niemiecki Konsulat Generalny w Krakowie, darczyńcom zbiórek internetowych (pomagam.pl i fb urodzinowe). 
 
Partnerom Sądecki sztetl, Forum for Dialogue, Strażnicy Pamięci. Guardians of Remembrance. 
 
Podziękowania dla Artura Franczaka (Artur Franczak) społeczny kierownik budowy 🙂, który dokumentował postępy i dzielił trudy naszego projektu oraz Łukaszowi Połomskiemu jednocześnie to historycy naszego projektu! 
 
Za bardzo dobrą współprace specjalne podziękowania dla UM Nowy Sącz na czele z Panem Prezydentem Ludomirem Handzlem oraz Bogdanowi Popieli i Kamili Popieli pokazaliśmy, że w rodzinnej fundacji siła dziękuję za wasze serca i czas oddany projektowi bez was nie udałoby się ❤️‼️
 
Rozliczenie, odbiór budowlany‼️ Skwer Pamięci został wykonany zgodnie z uzyskanymi pozwoleniami i uzyskał odbiór budowlany. Projekt Ludzie, nie liczby Nowy Sącz kosztował 580 tys złotych. Prace budowlane kosztowały 270 tys złotych. Litery pamięci-12 000 imion i nazwisk wraz z wszystkimi tablicami 206 tys złotych. Pozostała kwota to wydatki na: uroczystość otwarcia Skweru Pamięci, ugoszczenie potomków, tablica Emanuela Ringelbluma w I LO w Nowym Sączu, cztery wystawy plenerowe, tablice edukacyjne, wydarzenie edukacyjne- Łąka, wydawanie gazetki miesięcznika historyczno informacyjnego, promocja projektu. Cała zebrana kwota została w pelni przeznaczona na projekt.
 
Dariusz Popiela
„… Dziękuję wszystkim, którzy wsparli nasz projekt pokazaliśmy, że bez wsparcia centralnego, bez dużych instytucji da się zrobić coś wyjątkowego. Nowy Sącz imiennym upamiętnieniem dołączył do wyjątkowego grona miast w którym znajduje się min. Amsterdam, Wieden Paryż. Oddolnie,społecznie, osamotnieni pokazaliśmy, że niemożliwe nie istnieje. Dziękuję…..”
 
Specjalne podziękowania za wsparcie projektu kwotą 150 tys złotych dla Fundacji Ledor Wador❤️
Dziękujemy złotym darczyńcom: 
Hotelowi Beskid, Panu architektowi Pawłowi Kurzeji z Zuzanną Kurzeją i zespołem Art Studio, firmie PPHU Centrum sp zoo, Howardowi Ungerowi, Michałowi Rusieckiemu, firmie Plasson Israel. Dziękujemy wszystkim darczyńcom naszej fundacji❤️
Projekt wsparły organizacje: 
  • Forum for Dialogue 10 tys złotych
  • Strażnicy Pamięci. Guardians of Remembrance 5 tys złotych. 
  • Miastu Nowy Sącz z Panem Prezydentem Ludomirem Handzlem na czele dziękujemy za owocną współpracę i pomoc.

Partner projektu Sądecki sztetl

Fundacja Rodziny Popielów Centrum
ul. Bohaterów Orła Białego 89
33-300 Nowy Sącz
Regon: 380413377
Nip: 7343559561
KRS: 0000731520
WSPOMÓŻ NASZE DZIAŁANIA
 
Nr konta: 64 1930 1826 2640 0626 9966 0001
IBAN € PL 10 1930 1826 2640 0626 9966 0003
Account Number $ PL 80 1930 1826 2640 0626 9966 0004
Business Identifier Code: POLUPLPR